Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

PROVOZNÍ DOBA SBĚRNÉHO DVORU DUBEN - ZÁŘÍ

Poslední změna: Středa 06.03.2019 14:20

Mění se otevírací doba:

Středa, pátek : 14:00 - 19:00 hodin
Sobota: 8:00 - 14:00 hodin

Jednodušší je nechat pneumatiky v pneuservisu - od července se připravuje zpoplatnění příjmu pneumatik ve všech sběrných dvorech OZO Ostrava ….

Mění se otevírací doba sběrných dvorů

V dubnu bude ve sběrných dvorech společnosti OZO Ostrava jako každoročně odstartován letní provoz. Otevírací doba některých sběrných dvorů se však oproti dlouholetým zvyklostem změní.

Týká se to právě sběrného dvora v Krásném Poli, který přes léto bude – stejně jako sběrné dvory v Proskovicích a Staré Bělé – ve středy a v pátky v provozu od 14 do 19 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin.

Podobným způsobem se zavírací doba v létě posune i ve sběrných dvorech v Mariánských Horách, Martinově, Radvanicích a Slezské Ostravě, které budou v létě v pracovní dny otevřeny od 9 do 19 hodin (dříve to bylo od 10 do 20 hodin). Sobotní provoz zůstává stejný, a to od 8 do 14 hodin.

Největší sběrné dvory společnosti OZO Ostrava, které jsou v Zábřehu, Přívozu, Porubě a Kunčicích, budou od dubna do konce října otevřeny denně od 8 do 20 hodin, a to včetně víkendů.

Celoročně beze změn je otevřen sběrný dvůr v Polance nad Odrou, a to ve středu a pátek od 14 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin.

Občané Ostravy mohou využívat kterýkoli z uvedených 12 sběrných dvorů (i v jiném městském obvodu, než sami bydlí). Sběrné dvory v Ostravě však nejsou určeny pro odpad od firem ani pro mimoostravské domácnosti.

Jednodušší je nechat pneumatiky v pneuservisu

Šetřete svůj čas a námahu, nepřidělávejte si starosti. Nechávejte ojeté pneumatiky přímo v pneuservisu. Tímto pravidlem se sice řídí většina řidičů, ale někteří z nich mění pneumatiky svépomocí a ty ojeté pak odvážejí do sběrných dvorů.

Přitom v České republice už dlouho funguje bezplatný zpětný odběr pneumatik. Jinak řečeno, za likvidaci pneumatik platí kupující už v rámci jejich pořizovací ceny, takže si s nimi nemusí po ojetí dělat starosti. Přirozeným místem sběru pneumatik je místo jejich prodeje, tedy pneuservis nebo autoservis, kde je pak majitel může nechat bezplatně. Jen v Ostravě je přes 50 takových odběrných míst. Systém zpětného odběru pneumatik zajišťuje v České republice od roku 2016 kolektivní systém Eltma. Pneumatiky jsou sváženy ke zpracovatelúm a podrcený materiál je následně využíván například na sportovištích nebo při výrobě tlumicích podložek, případně se z pneumatik vyrábějí alternativní paliva.

Sběrné dvory v Ostravě nejsou místy zpětného odběru pneumatik, a tak bylo rozhodnuto, že město už nebude na odběr pneumatik doplácet. Od července se proto připravuje zpoplatnění příjmu pneumatik ve všech sběrných dvorech OZO Ostrava.

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Krásné Pole
Družební 576
725 26 Ostrava - Krásné Pole


Úřední hodiny »