Statutární město Ostrava - oficiální portál
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

SOUTĚŽ JUNIOR INOVÁTOR

Poslední změna: Úterý 12.02.2019 13:42

Najít a podpořit technické talenty, vzbudit ve studentech podnikatelského ducha. To jsou hlavní cíle soutěže Junior Inovátor, do které středoškoláci jako jednotlivci nebo týmy mohou stále posílat přihlášky (do 31.3.)

Odkaz pro sdílení na soc. sítích:

https://www.facebook.com/MSIC.cz/photos/a.285488938614294/572250406604811/?type=3&theater

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s.
Studentské nápady ocení místní firmy

 

Máte pocit, že už jsme všechno vymysleli? Ale kdepak, stále je co vymýšlet či zlepšovat a nejlepší nápady mají mladé otevřené hlavy! Soutěžit v originalitě mohou studenti středních škol Moravskoslezského kraje v soutěži Junior Inovátor. Jednotlivci nebo celé řešitelské týmy mají stále čas dopracovat své projekty a podat přihlášky do 31. března 2019.

„Cílem soutěže Junior Inovátor je zviditelnit technické talenty a rozvinout podnikatelského ducha středoškoláků. Aktivním studentům pomůžeme s jejich nápady a vhodné projekty převedeme do realizovatelné fáze.  Získání zaslouženého respektu by měla být ta správná motivace pro studenty, ale i rodiče a školy, kteří jim s přípravou mohou pomoci,“ říká Pavel Csank, ředitel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC), které soutěž pořádá.

Soutěž umožní soutěžícím nabýt nové praktické zkušenosti s formulováním myšlenky, s přípravou projektu, jeho prezentací a obhajobou. Tyto dovednosti uplatní nejen v podnikání, ale i v zaměstnání nebo jakékoliv zájmové činnosti.

Projekty, nápady i vychytávky mohou studenti zasílat do 6 tematických oblastí. Jsou jimi IT (HW, SW), mobilní aplikace, IOT; Technika, automatizace, robotizace ve výrobních závodech; Marketing, web a sociální sítě; Zjednodušení života; Ekologie a Zero Waste a poslední kategorií je Jak udělat výuku atraktivní pro studenty.

Atraktivnost soutěže potvrzuje i seznam partnerů, kteří se rozhodli soutěž podpořit a ty nejšikovnější odměnit zajímavými a hodnotnými cenami. Partnersky soutěž podpořily společnosti Residomo, V-NASS, Z+M Group, BROSE CZ, Kofola Československo a KVIKYMART.

 

Přihlášky do soutěže Junior Inovátor je možné podávat do 31. března 2019 na stránkách www.juniorinovator.cz. Už teď evidujeme první přihlášené a těšíme se na další.

Kontakt pro bližší informace k soutěži Junior Inovátor:

Pavla Švancerová, Business Development Manager: pavla.svancerova@ms-ic.cz, 777 647 440

TZ zpracovala:

Iva Sokolovská, PR Manager, iva.sokolovska@ms-ic.cz, 607 091 963

Kontakt

Kontaktní centrum

844 121 314


Spojovatelka

599 444 444


Úřad městského obvodu Krásné Pole
Družební 576
725 26 Ostrava - Krásné Pole


Úřední hodiny »