OBÁLKA ŽIVOTA DO LEDNICE

18/12 2019

Obálka napomáhá především v okamžiku, kdy člověka postihnou náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc …. kde kartu získat a kam ji umístit ?

Obálka života do lednice

Jde o obálku, ve které mají občané (zejména senioři, osamělé osoby, zdravotně postižené osoby, ale i ostatní zájemci) vyplněné základní údaje o svých nemocech, lécích, alergiích, kontakty na blízké osoby a praktického lékaře. Obálka s údaji je umístěna na viditelném místě v lednici.

 

Obálka napomáhá především v okamžiku, kdy člověka postihnou náhlé zdravotní potíže a musí volat záchrannou pomoc. V takových situacích bývá člověk rozrušený, nesoustředěný, dezorientovaný, nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v této situaci zmíněná obálka.

 

Co do karty vyplnit?

Kartu je třeba vyplnit v klidu, nejlépe s někým blízkým či rodinou. Vyplňují se údaje týkající se nemocí, se kterými se dotyčný léčí, a léků, které užívá. Dále je vhodné uvést jméno praktického lékaře, ale především údaje týkající se blízkých osob, kterým je nutno podat zprávu o vzniklé situaci. Aby karta fungovala, je velmi důležité ji průběžně aktualizovat, například při změně předepsaných léků.

 

Kam kartu umístit?

Vyplněnou kartu je nutno umístit do lednice. Je důležité, aby údaje na kartě nebyly zastaralé a aby byla karta vidět. Kartu neukládejte do neprůhledného pouzdra nebo do šuplíku a podobně.

 

Kde můžete kartu získat?

Kartu můžete získat zdarma prostřednictvím Městského úřadu v Krásném Poli - úsek sociální (druhé patro) prostřednictvím sociální pracovnice na tomto úseku. V případě, že ze zdravotních důvodů se nemůžete osobně dostavit, můžete nahlásit jméno a adresu seniora, na kterou mu sociální pracovnice obálku přinese.

Pověřená pracovnice: Eliška Dudová,  tel. +420 599 426 101 mobil : +420 601 086 895

Sociální pracovnice zároveň poradí s vyplněním karty.