SENIOR EXPRES

Služba určená pro přepravu seniorů bydlících na území statutárního města Ostravy, městského obvodu Krásné Pole

Co je služba Senior EXPRES?

Přeprava seniorů za zvýhodněnou cenu. Forma přepravy odpovídá svou kvalitou běžnému výkonu taxi služby s důrazem na schopnost přepravovat osoby se zdravotním omezením, včetně invalidního vozíku.

Komu je služba určena?

Osobám s trvalým pobytem na území městského obvodu Krásné Pole ve věku 70 let a více. Osoba musí zároveň disponovat průkazem Senior EXPRES. Každá oprávněná osoba může být v doprovodu maximálně jedné osoby, tyto osoby pak musí být po celou dobu jízdy přepravovány společně.

Jak si zažádám o průkaz Senior EXPRES?

Žádost se podává na Úřadu městského obvodu Krásné Pole, na sociálním úseku v úředních hodinách (PO a ST 8:00-11:30 12:30-17:00). Kontrolu oprávněnosti k užívání služby provede sociální pracovnice. Žadateli bude po předložení občanského průkazu vystaven průkaz Senior EXPRES ihned na počkání. V případě podání žádosti zmocněncem je nutno doložit plnou moc.

žádost

plná moc

Kdy mohu službu využít?

Službu lze využívat v pracovní dny od 6:00 do 16:00 hodin.

Jak si službu objednám?

Podmínkou pro využívání služby je telefonická rezervace na čísle 601 068 469, kterou lze provést minimálně jeden pracovní den před plánovanou jízdou v čase od 6:00 do 16:00. Při objednání je nutné sdělit číslo průkazu Senior EXPRES, nástupní a výstupní místo, datum a čas odjezdu.

Kam se mohu přepravit?

Služba je poskytována na území okresu Ostrava, města Hlučín a lze ji využít při cestě do Rehabilitačního ústavu Hrabyně.

Kolikrát za měsíc mohu službu využít a kolik mě to bude stát?

Službu lze využít na maximálně 8 jízd za měsíc. Od 1. 10.2023 cena jedné jízdy je 40 Kč (jeden směr), bez ohledu na ujetou vzdálenost. Za doprovod se poplatek neúčtuje. Poplatek se platí vždy při nástupu do vozidla v hotovosti přímo řidiči.

 

OBJEDNÁVKY:

INFORMACE:

601 068 469

599 426 101